Ogłoszenia Parafialne

13 Niedziela w ciągu roku, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła 23.06.2024.

Weekendowy wyjazd parafialny

Jak co roku organizujemy wyjazd integracyjny dla rodzin z naszej parafii. Jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu i wspólnej zabawy dla każdego. Odbędzie się on w tym roku 13-14 lipca na terenach zielonych Primrose Hill, DN20 9LZ. Kontakt – Dagmara tel.: 07519 102869.

II taca

Dzisiaj zbieramy drugą tacę na Świętopietrze. Jest to doroczna składka całego Kościoła katolickiego na potrzeby papieskiej posługi.

I Piątek i I Sobota Miesiąca

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – Msza Św. o godz. 19:00. Okazja do Spowiedzi i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:00. Tego dnia odwiedzę też chorych Parafian z posługą sakramentalną. W sobotę po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Pierwszosobotnie.

Kawiarenka

Zapraszamy wszystkich na kawę, herbatę i ciasto w sobotę, 6.07.24. po Mszy Świętej i Adoracji do sali parafialnej kościoła Holy Souls. Ciasto będzie też można nabyć po niedzielnej Mszy Świętej.

Podziękowanie

Bardzo serdecznie dziękuję Mateuszowi Lotycz za zbudowanie strony internetowej naszej Wspólnoty, którą właśnie dumnie prezentujemy. Oczekujemy Waszych reakcji i komentarzy - razem zawsze możemy zrobić to lepiej!

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Biuro parafialne

Wszelkie sprawy biurowe można załatwiać w Scunthorpe w każdą sobotę od godz. 12:30 do 13:00 w Sali parafialnej przy kościele Holy Souls lub w innym czasie po wcześniejszym umówieniu się z księdzem.

Sprzątanie kościołów

Naszym wspólnym dobrem są kościoły, z których korzystamy w Grimsby, Lincoln i Scunthorpe. Zachęcamy do pomocy przy ich sprzątaniu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Program sprzątania:

Grimsby -         sobota godz.   9:00 –    29.06.;     27.07.;

Lincoln -           sobota godz. 15:00 –   15.06.;     20.07.;

Scunthorpe -    sobota godz. 12:30 –   22.06. Harcerze;       6.07. Róża Różańcowa Żywy Różaniec;         20.07. Galilea;        7.09. Róża Różańcowa Rodziców za dzieci;    21.09. Schola.

System Gift Aid

Przypominamy i zachęcamy do dodatkowego wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid.

Od każdej sumy wpłaconej w systemie GIFT AID (ofiara przekazana w żółtej kopercie) Parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 20% od ofiarowanej sumy (jest to zwrot pobranego podatku).

Deklaracje i kopertki GIFT AID można otrzymać w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.

Aklamacja po przeistoczeniu

Aklamacja to krótki, dialogowany tekst modlitewny. Aklamacja po przeistoczeniu jest częścią modlitwy eucharystycznej i odmawiamy (lub śpiewamy) ją po konsekracji. Jest to, poza słowem "Amen" po doksologii końcowej (Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie) jedyny tekst wymawiany przez lud podczas Modlitwy Eucharystycznej.

Może mieć jedną z czterech form:

1. Oto wielka tajemnica wiary:

Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie, i oczekujemy Twego przyjścia w chwale.

2. Wielka jest tajemnica naszej wiary:

Ile razy ten chleb spożywamy i pijemy z tego kielicha głosimy śmierć Twoją, Panie, oczekując Twego przyjścia w chwale.

3. Uwielbiajmy tajemnicę wiary:

Panie, Ty nas wybawiłeś przez krzyż i zmartwychwstanie swoje, Ty jesteś Zbawicielem świata.

4. Tajemnica wiary:

Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci.