Jesteśmy parafią personalną obejmującą opieką duszpasterską katolików mówiących po polsku

i zamieszkałych w Scunthorpe, Grimsby i Lincoln.

Od ponad 50 lat pracują tutaj księża chrystusowcy.

Msze Święte w tygodniu

Scunthrope, kościół Hoły Souls

Wtorek, godz. 19:00

Czwartek, godz.9:30

Piątek, godz. 19:00

Sobota, godz. 11:00

Lincoln, kościół St. Hugh’s

Środa, godz. 19:00

Msze Święte w niedziele

Scunthrope, kościół St. Bernadette’s

niedziela, godz. 9:30

Lincoln, kościół St. Hugh’s

niedziela., godz. 12:15

Grimsby, kościół St. Mary on the Sea

sobota, godz. 18:00

Nadchodzące wydarzenie

Rekolekcje Parafialne,  od 9.03 do 13.03. Poprowadzi je ks. Cezary Kraczkowski TChr.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – szczegóły TUTAJ.

Najnowsze informacje z życia naszej Wspólnoty znajdziesz w Aktualnościach.

Select date

Środa IV tygodnia Okresu Wielkanocnego

Ewangelia wg św. Jana 12,44-50.

Jezus tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał.
A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał.
Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności.
A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić.
Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.
Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić.
A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział».

Fragment liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia, © Wydawnictwo Pallottinum
By codziennie mogli Państwo otrzymywać tekst Ewangelii, prosimy się zarejestrować : ewangelia.org